niedziela, 19 lutego 2017

Las zimą, czyli dlaczego warto chodzić na spacer


W minioną środę była tak przepiękna pogoda, że razem z przyjaciółką nie mogłyśmy sobie podarować tego dnia i ruszyłyśmy na spacer. Długi, zimowy, pełen pozytywnej energii. Wpadłyśmy na świetny pomysł, zrobiłyśmy zdjęcia i postanowiłyśmy nakłonić Was do takiej formy aktywności. Dlaczego? Zaraz sami przeczytacie!

W ruch poszła kartka, długopis i oczywiście nasza wspólna wiedza. Mamy dla Was kilka powodów dzięki którym warto zrezygnować z ulubionego serialu i wybrać się na długi spacer z przyjaciółmi lub w samotności. Zatem zapraszam do lektury:

Spaceruj gdy masz złu humor:
Naukowo udowodnione jest, że nawet 10 minut spaceru natychmiastowo zwiększa chemię mózgu, aby zwiększyć poczucie szczęścia. Wszyscy wiemy też, że wzrost energii wpływa na poprawę samopoczucia, taki spacer może wyleczyć nas z bezsenności, rozładować stres i zapobiec depresji. Najlepszą opcją są spacery z przyjaciółmi, przepełnione zabawą i uśmiechem, taki dzień nigdy nie jest wtedy stracony.

Odzyskaj energię:
Podczas spacerów twój organizm się dotlenia, co sprawia, że przybywa nam energii, która jest niezbędnym elementem funkcjonowania każdego dnia. Chodzenie, zwiększa endorfiny (zmniejsza się stres, napięcie, złość i dezorientacja). Ludzie uprawiający sport, nawet SPACER, są bardziej sprawni, lepiej radzą sobie ze stresem i codziennymi obowiązkami, a co najważniejsze rzadziej chorują. 

Wspomóż odchudzanie:

Spacer to idealna forma wysiłku dla walczących z nadwagą. Po kilku tygodniach biernego spaceru zobaczysz pierwsze efekty. Podczas spaceru spalamy więcej kalorii niż podczas joggingu, mało tego wzmacniają się mięśnie nóg, więc żadna wyprawa w góry nie będzie nam już straszna!

Zadbaj o zdrowie:
Spacerując zmniejszasz ryzyko przeziębienia, aż o połowę! Ponadto buduje się masa kostna, a co za tym idzie? Zmniejszamy ryzyko zachorowania na osteoporozę. Ten rodzaj aktywności pozwala nam zmniejszyć ryzyko zachorowań na wiele innych chorób, dlatego jeśli chcesz być zdrowy - do dzieła!

Połącz pasje z korzyściami:
Jak widać na załączonych obrazkach z takiego spaceru można wyciągnąć same korzyści. My połączyłyśmy pasję z korzyściami. Gdy odwiedza się tak magiczne miejsca, można zrobić przepiękne zdjęcia i uchwycić klimat - w moim przypadku klimat lasu, gdzie kończy się zima i słońce przedziera się przez wierzchołki drzew. Efekt oceńcie sami!

Mam nadzieję, że te powody nakłoniły Was do częstszych spacerów, a jeśli nie. to zapraszam razem z nami!


Płaszcz ze zdjęć znajdziecie TUTAJ

5 komentarzy: